Avusturya’daki orman yangınlarının yıkımını anlamamızı sağlayacak fotoğraflar

Avustralya’yı aylardır tüketen alevler evleri yıktı ve tüm kasabaları sildi. 2019 yangın sezonunun başlangıcından bu yana, ülke çapında 10 milyon hektarlık bir alan yandı.

Sidney Üniversitesi’ndeki ekolojistlere göre, sadece Yeni Güney Galler eyaletinde yaklaşık yarım milyar hayvan yangından zarar gördü ve milyonlarca kişi öldü. Bu sayılara yarasalar hariç kuşlar, sürüngenler ve memeliler dahil. Böcekler ve kurbağalar da listenin dışında tutuluyor, yani gerçek sayı çok daha yüksek.

Bununla birlikte, Josef Stalin’in bir zamanlar dediği gibi, “Birinin ölümü … bir trajedi. Milyonların ölümü bir istatistiktir.” Bu nedenle, orman yangınlarının yıkımını anlamanıza yardımcı olmak için, etkilenen bölgelerden önceki ve sonraki fotoğrafların bir listesi.

Yeni Güney Galler ile çevrili bir idari bölge olan Avustralya’nın başkenti Canberra’da hava kalitesi Cuma günü tüm büyük küresel şehirlerin üçüncü en kötüsü olarak değerlendirildi. Ayrıca, hava tahmini kuvvetli rüzgar ve fırtına ile çok sıcak ve kuru koşulları tahmin eder. Bu sadece daha fazla yangın riskini artırır.

Ekolojistler, Kanguru Adası’ndaki benzersiz ve nesli tükenmekte olan vahşi yaşamın geleceği için büyük endişeler taşıyorlar. Yangınlar nedeniyle binlerce koala öldü.

Adadaki yangınlar, adanın tüm alanının üçte biri olan 155.000 hektarlık araziyi imha etti.

Avusturya’daki orman yangınlarının yıkımını anlamanıza yardımcı olmak için, etkilenen bölgelerden önceki ve sonraki fotoğrafların bir listesi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz