Türkiye’nin ilk ticari HSM üreticisi ve Dijital Güvenlik Ar-Ge merkezi Procenne, 2022 yılında pek çok yeni gelişme ile karşımıza çıkmıştı. Yıl boyunca farklı ödül programlarında pek çok başarısına şahit olduğumuz Procenne, aynı zamanda Re-Pie Portföy Yönetim Şirketi Turkcell Yeni Teknolojiler Yatırım Fonu aracılığıyla yeni bir yol arkadaşı kazanmıştı.

2022 yılında 5 farklı ödül aldı

Yeni Nesil HSM’i ile 2022 yılında global bir ekol olma yolunda hızla ilerleyen Procenne, yıl boyunca aday gösterildiği çeşitli ödül programlarında 5 farklı ödüle layık görüldü. İlk olarak Deloitte Fast 50 Turkey listesine 2 yıl üst üste girme başarısı gösteren şirket, bunun haricinde Tüsayder – En İyi Yerlileştirme Ödülleri, TESİD Yenilikçilik ve Yaratıcılık Ödülleri, Sardis Awards ve Bilişim Yıldızları programlarında aldığı ödüller ile başarılarının bir tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Salgının etkilerinin hafiflemesi sonucu sektörel etkinliklerin de eski formuna kavuşmasıyla birlikte yıl boyunca 5 ulusal, 7 uluslararası etkinlikte yer alan Procenne, özellikle Körfez ve APAC bölgesinde katıldığı etkinliklerle uluslararası alanda da iş geliştirme faaliyetlerine devam etti.

Procenne 10. Yılını Kutlayacak

2023 Procenne için Anlamlı Olacak

2023 yılına başladığımız şu günlerde pek çok şirket gibi Procenne de yeni yıl hedeflerini paylaştı. 2022’de katıldıkları etkinliklerle dijital güvenlik ürünlerimizin küresel pazara ulaşmasının önemine dikkat çeken Procenne Genel Müdür’ü ve Kurucu Ortağı Mehmet Selçuk Yayan, “2023 tüm Türkiye için olduğu gibi bizim için de önemli bir yıl olacak. Bizim için bu yılı daha da anlamlı kılan ise sektördeki 10. yılımızı kutlayacak olmamız. Geride kalan yıllarda yaptığımız yatırım ve çalışmaların karşılığını almak için son derece anlamlı bir yıl olacak.” dedi.

Gerek yatırım süreci gerekse iş geliştirme faaliyetleri ile hızlı bir 2022 geçirdiklerini belirten Yayan, “Yapılan her çalışma geleceğe yönelik bir yatırımdır. Geçmiş yıllarda yaptığımız çalışmaların karşılığını almaya başladık. Yeni nesil HSM cihazımızı yıl sonu itibariyle ilk kullanıcıları ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2023 yılında da cihazımızı daha fazla kullanıcı ile buluşturacağız. Aynı zamanda cihazımızın ihracat çalışmalarına da başladık. 2022 yılında olduğu gibi 2023 yılında da uluslararası etkinliklerle sektörün ihtiyaçlarını tespit ederek ürün ve çözümler sunmaya devam edeceğiz. 10. yılımız olması sebebiyle bu yılki çalışmalarımıza daha büyük bir aşk ile sarılacağız. 2023 yılında son geliştirmelerini yaptığımız bulut HSM ile de daha küçük ölçekli kurum ve kuruluşların da HSM ihtiyacını karşılamak için sabırsızlanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir