Reklam sektörü emekçileri, 12 Kasım’da Postane İstanbul’da bir araya gelerek “Reklamcılar Platformu” adı altında örgütlendiklerini açıkladı. Sinema Televizyon Sendikası çatısında sendikal faaliyetlerini yürütecek sektör çalışanları toplantı sonrasında bir bildirge yayınladı.

Platformun kuruluş amacı sektör çalışanlarını temsil etmek, çalışma şartlarını iyileştirmek, işçi haklarını savunmak ve yaşanabilir çalışma ortamını sağlamak ve sektöre itibarını yeniden kazandırmak olarak açıklandı. Reklamcılar Platformu Yönetim Kurulu Şebnem Bayraktar, Serhat Varan, Yiğit Uysal, Melih Ediş, Gülşah Batıbeki, Onur Ali Kutluer ve Cüneyt Özalp’tan oluşuyor. İlk genel kurul toplantısını 2023 yılı içinde yapmayı planlayan platform, toplantının hemen ardından yeni üyeleri kabul etmeye başladı.

Reklamcılar Platformu web sitesinde yer alan “Fikir Birliğine Katıl” adlı üyelik formunu doldurarak başvuru sürecini tamamlamış tüm sektör çalışanları Sinema Televizyon Sendikası çatısında yasal olarak sendikalı sayılacak. Platform üyeleri ücretsiz hukuki destek, şartlar oluştuğu takdirde toplu iş sözleşmesinden yararlanma, tüm hukuki hakların sendika aracılığıyla savunulması, işçi ve iş sağlığı güvenliği gibi sendikal haklardan yararlanabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir