2021 yılına merhaba derken, kahve paketlerinde minimalist tasarımlı kahve kutuları olarak yeniliğe giden Espressolab, kahve üreticilerinin görsellerine “Responsible together” sloganı ile tasarımlarında yer vererek kahvenin geleceğine yönelik sorunlara dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Espressolab “iyi kahvenin her zaman taze kahve olduğuna” dair inancıyla kahve paketlerinde yeniliğe gitti. Dünyadaki kahve severlere her zaman taze kahve sunmak ve kahvenin geleceğine yönelik sorunlara dikkat çekme amacı ile kahve paketlerini değiştirerek kahvelerini yeni kutularında raflarda sergilemeye başladı. Nitelikli kahveyi tüm kahve severler ile buluşturmaya olan tutkusunu yapmış oldukları işin tüm detaylarını da göz ardı etmeden misafirleriyle buluşturmayı benimseyen Espressolab, üreticilerine de tasarımlarında yer verdi.

“Birlikte Sorumluyuz” Hareketi ile Sürdürülebilir Kahve

Geçtiğimiz sene başından iklim değişikliğinin, yanlış tarım politikalarının ve bu nedenlerle kahve geleceğinin korunmasına yönelik başlattığı “Birlikte Sorumluyuz” hareketiyle farkındalık yaratmak için kahve üreticilerinin görsellerini “Responsible together” sloganı ile kutu tasarımlarında yer vererek kahvenin geleceğine yönelik sorunlara dikkat çekmeyi amaçlıyor.

“Birlikte Sorumluyuz” hareketi ile kahvede geleceğini görmeyen üreticilerin 2050 yılında kahve üretiminin %50 az alacağına sebep olacağı tahmin ediliyor. Espressolab, her gün büyük bir keyifle tüketilen kahveye karşı iklim değişikliğiyle uzun süreli mücadele, sürdürülebilir tarımsal ürün ve geri dönüşüm projeleri gibi temel konularda kahve sektöründeki tüm markalara da bu soruna karşı büyük sorumluluk düştüğünü belirtiyor.

Espressolab başlatmış olduğu “Birlikte Sorumluyuz” hareketi ile kahvesini, doğru tarımın yapıldığı bir alanda yetiştirilen ve kavurma, saklama ve demleme için en yüksek standartları karşılayan çekirdeklere dayandırıyor. Tamamen izlenebilir çiftliklerden ve kooperatiflerden gelen kahveleri sunan ve her zaman sürdürülebilir, adil ve eşit ticareti göz önünde bulundurarak kahve üreticileri ile sürdürülebilir ilişkiler kurmaya önem veren Espressolab, dünyanın dört bir yanındaki kahve üreticilerinin sıkı çalışmasını ve emeğini vurgulayarak kutu tasarımlarında kahve yetiştiricilerine yer veriyor.

Sade, Minimalist ve Şık…

Çeşitli lezzet profillerinden ve geldiği bölgenin doğasından ilham alarak renklendirilen kahve kutuları genel olarak görünüşte minimalist tasarımıyla misafirlerin beğenisine sunuluyor.

Şık ve sadelikten yana olan kahve kutu tasarımları ile, kahve kutularının işlevine önem veren Espressolab, her bir bölgeden özel olarak seçilen ve misafirleri için taze bir şekilde kavrulup, paketlenen yeni tasarım kahve kutuları sayesinde kahvenin tazeliğini daha fazla koruyor.

Yeni kahve kutu tasarımları ile misafirlerine daha taze ve lezzetli bir kahve deneyimi yaşatmaya başlayan Espressolab, önümüzdeki günlerde kahve çeşitlerini de arttırarak kahve severlere değişik ve özel lezzetler de sunmaya hazırlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir