2023 Watsons güzellik ve kişisel bakım ödüllerinde tüm ürünler arasında en çok puanı alarak yılın en sürdürülebilir yaşam ürünü The Purest Solutions “Exfoliating and Clarifying Toner” seçildi.

The Purest Solutions aynı zamanda gelecek dönem sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda, 2030 yılına kadar küresel sıcaklık artışını 1,5 derecede sabitleme mücadelesi için oluşturulan ECORDİNG #Mission2030 hedefinin de bir parçası olmaktan mutluluk duyuyor. Küresel iklim krizine karşı sürdürülebilir ve inovatif çevre teknolojileri geliştiren bir sosyal girişim olan, geliştirdiği çözümler aracılığıyla, bireylerin ve markaların ortak bir farkındalık ile buluşarak iklim krizine karşı hep birlikte mücadele edebilmelerini sağlayan Ecording ile yapılan iş birliği kapsamında her The Purest Solutions alışverişi doğaya Eco-Drone ile bırakılan bir tohum, doğaya bir katkı olarak geri dönüyor! Ürün kutusundaki QR kodu okuttuktan sonra, tohum topu türünü seçilip süreç takip edilebiliyor.

Her boyutta doğayı korumaya destek olan marka “Refill Ekolojik Yedek ” ambalajları ile de sürdürülebilirliğe önemli bir katkı sağlıyor. Plastik atıklarını azaltmayı ve geri dönüştürmeyi hedefleyen The Purest Solutions, ürünlerini yeniden doldurulabilir ambalajlarla (#refill ecopack) sunuyor. Böylece tüketiciler ürün satın alırken %77 daha az plastik harcamış ve doğaya zarar vermemiş oluyor. The Purest Solutions Sürdürülebilirlik kapsamında pek çok proje gerçekleştiriyor. Kalkınmayı ve gelişmeyi sürdürülebilir kılmak için doğaya ve doğanın ihtiyaçlarına duyarlılıkla odaklanarak uzun soluklu çalışmalar yürütüyor. Çevresel ve etik değerlere olan bağlılık ile The Purest Solutions her zaman doğayı korumak için çalışıyor. Ürün kullanıcıların cilt sağlığını ve doğayı koruma misyonumuza uygun olarak yeryüzünde plastik ayak izini azaltabilecek önlemler için daimi çaba gösteriyor.

The Purest Solutions aynı zamanda tüm ürünlerinde mikroplastik içermez sertifikası almıştır. Mikroplastikler, plastik maddelerin çeşitli işlemlerle küçük parçalara ayrıldığı ve genellikle kozmetik ürünlerinde kullanılan mikroskobik plastik taneciklerdir. Doğaya bırakılan  en küçük plastik atıklar bile belli bir süre sonra parçalanarak mikroplastik taneciklere dönüşüyor. Ufalanarak daha küçük parçacıklara dönüşen tanecikler doğal su kaynaklarına ve atık sularına kolayca karışabiliyor. Böylelikle canlıların sağlığı ve çevre için tehlikeli hale gelebiliyor.  The Purest Solutionsfarkındalığı yüksek bir marka olarak özellikle dahil olduğu kozmetik sektöründeki ürünlerinin mikroplastik içermeyen formülasyonlara sahip olmasının ne kadar önemli olduğunun farkında olarak çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştiriyor.

Kutu inovasyonları, upcycle projesi ve kulakçıklı etiketleri ile birlikte The Purest Solutions kullanıcılarını sorumlu üretim ve tüketime teşvik ediyor. Atık üretimini azaltmak için ürün yönlendirmelerini broşür yerine kutu içi tasarımlar üzerinden paylaşıyor ve kutu üretiminde ağaç kesiminin önüne geçmek amacıyla sadece endüstriyel ağaçlardan elde edilen FSC sertifikalı kağıtları kullanıyor. Tüm ürünlerinde yer alan kulakçıklı etiketlerle, ürünlerinin geri dönüşümünün nasıl yapıldığını kullanıcılarına aktarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir