Hazır giyim ve perakende sektöründe Türkiye’nin köklü markaları arasında yer alan 106 yaşındaki Çift Geyik Karaca, Cumhuriyet’in 100. Yılına özel hazırladığı “Yüzyıllık Emanet” isimli gazeteyle kalplere dokundu. Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın özel yazı kaleme aldığı gazete, İstanbul’un önemli meydanlarında vatandaşlarla buluşturuldu.

Temelleri kurtuluş mücadelesi döneminde atılan ve ilk olarak orduya çorap üreterek faaliyetlerine başlayan Çift Geyik Karaca, Cumhuriyet’in 100. Yılı’na özel eşsiz bir hatıraya imza attı. “Yüzyıllık Emanet” ismi verilen gazeteyle Cumhuriyet değerlerinin vazgeçilmez önemine dikkat çekilirken, unutulmayacak bir hatıra ile kalplere dokundu. Türk tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın Cumhuriyet’le ilgili özel bir yazı kaleme aldığı gazete, İstanbul’un çeşitli meydanlarında vatandaşlarla buluştu.

CUMHURİYET’İN 100. YILINA ÖZEL GAZETE

“Efendiler Yarın Cumhuriyet’in 100. Yılını İlan Ediyoruz” manşetiyle hazırlanan ve 100. Yıla özel basılan gazetenin içeriğinde Cumhuriyet’le birlikte Türkiye’nin eşsiz kazanımlarına yer verildi. Yeni Anayasa, Medeni Kanun’un kabul edilmesi, Latin alfabesine geçiş, dünyada ilk olan kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesi ve soyadı kanunu gibi çok değerli kazanımlara Cumhuriyet’le birlikte ulaşıldığının anlatıldığı gazete, unutulmayacak bir hatıra olarak kalplerdeki yerini aldı.

YÜZYILLIK EMANET, CUMHURİYET SONSUZA DEK

Cumhuriyet’in 100. Yılı’na özel hazırlanan “Yüzyıllık Emanet” gazetesinin milli değerler ve kazanımların vurgulanması açısından büyük bir kıymete sahip olduğunu belirten Çift Geyik Karaca CEO’su Cihat Özbekli “Cumhuriyet’in en eski markalarından olan 106 yaşındaki Çift Geyik Karaca olarak Cumhuriyet’in 100. Yılı’na özel böylesine bir gazete hazırlamış olmanın büyük mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. İlk olarak faaliyetlerine kurtuluş döneminde ordudaki askerimize çorap örerek başlayan firmamız, sonrasındaki kalkınma sürecinde de çok önemli roller üstlenmişti. Bugün, Cumhuriyet’in bize sağladığı büyük değerler ve kazanımların önemine dikkat çekmek için hazırladığımız gazetemizi meydanlarda vatandaşlarımızla buluşturduk. Yine ülkemizin yetiştirdiği önemli değerlerden Prof. Dr. İlber Ortaylı da gazetemiz için çok kıymetli bir köşe yazısı yazdı. Bu çok özel eseri İstanbul’un önemli meydanlarında, nostaljiyi yaşatacak şekilde genç kardeşlerimizin “Yazıyor, Yazıyor. Yarın Cumhuriyet’in 100. Yılı İlan Edilecek” sloganıyla vatandaşlarla buluşturduk. Cumhuriyetimizin 100. Yılı için büyük bir heyecanla çalıştığımız ve herkes için eşsiz bir hatıra olarak kalplerde yerini alacak “Yüzyıllık Emanet” isimli tek sayılık bu çok özel gazetemizle Cumhuriyet’e olan sevdamızı perçinliyor, Çift Geyik Karaca olarak bu sorumlulukla var gücümüzle çalışarak üretmeye ve ülkemize kazandırmaya devam ediyoruz. Bu vesileyle Yüzyıllık Emanet, Cumhuriyet Sonsuza Dek diyoruz” ifadelerini kullandı.

ATATÜRK’ÜN SÜVETERİNİN GELİRİ MEHMETÇİK VAKFI’NA BAĞIŞLANIYOR

Uzun yıllardır Mustafa Kemal Atatürk’ün süveterini üreterek elde ettiği geliri sosyal sorumluluk kapsamında Mehmetçik Vakfı’na bağışlayan Çift Geyik Karaca, bu çalışmasına Cumhuriyet’in 100. Yılı olan 2023’te de devam ediyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bir vefa olarak bu çalışmayı yürüttüklerini belirten Çift Geyik Karaca CEO’su Cihat Özbekli “Türkiye’nin en eski kurumlarından Çift Geyik Karaca olarak, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısını yaşatmak için simge haline gelen süveterini üretmeye devam ediyoruz. Ortak mirasımız Cumhuriyet’in her bir temel taşını ayakta tutmak, güçlendirmek hepimizin borcu diye düşünüyoruz. Bu kapsamda süveterin satışından elde ettiğimiz geliri ülkemizin güzide vakıflarından Mehmetçik Vakfı’na bağışlıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir