WhatsApp, resmi blog sayfasından yaptığı açıklamada, tek telefondan iki ayrı WhatsApp hesabına aynı anda giriş yapma olanağının kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg de Facebook’ta yaptığı paylaşımda, “WhatsApp’ta iki hesap arasında geçiş yapın. Yakında tek telefonda uygulama içinde iki WhatsApp hesabına sahip olabileceksiniz” dedi.

WhatsApp’ın açıklamasına göre, kullanıcıların bu özellik sayesinde iş ve kişisel hesaplar gibi iki hesap arasında geçiş yaparken artık her seferinde çıkış yapması, iki telefon taşıması veya yanlış yerden mesajlaşma konusunda endişelenmesine gerek yok.

WhatsApp, ikinci bir hesabı ayarlamak için ikinci bir telefon numarasına ve SIM karta ya da çoklu SIM veya eSIM özellikli bir telefona ihtiyacın olacağını belirtiyor. Şirket, özelliğin nasıl kullanılacağı ile ilgili şu bilgileri veriyor: “WhatsApp ayarlarınızı açın, adınızın yanındaki oka tıklayın ve ‘Hesap ekle’ düğmesine tıklayın. Hesapların gizlilik ve bildirim ayarlarını ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir